Meet the Staff
Headship Team | |||
Zoe Foulsham Head Teacher |
Sarah Hughes Deputy Head
| Sarah Wallace Deputy Head/ SLE | Diane Gooding Office Coordinator |
Safeguarding Team | |||
Carolyn Hillman Designated Safeguarding Lead | Zoe Foulsham Headteacher
| Katy Dolling Assistant Head/Phase Team Leader/SLT/SLE | Vicky Rhodes Assistant Head/Phase Team Leader/SENCO/SLE |
Diane Gooding School Business Manager | Sarah Wallace Deputy Headteacher | ||
Office Staff | |||
Diane Gooding School Business Manager | Carolyn Hillman Attendance Officer/ DSL | Jessica Lovatt Educational Welfare Officer |
|
|
| ||
EYFS | |||
Sarah Payne Butterflies Teacher Assistant Head/Phase Team Leader/Reception Teacher | Rebecca Garcia Dragonflies Teacher | Rachel Batt Nursery Teacher | Anna Putnam Nursery Lead/SLT |
Laura Roberts Reception Teacher | |||
EYFS Support Staff | |||
Ewelina Rusicka-Karoui Teaching Assistant | Dorcas Adjei Teaching Assistant | Rainie Chincharro Teaching Assistant | |
Mumtaz Yusuf Teaching Assistant | Deena Budhbatti Teaching Assistant | Tamsyn Allingham Teaching Assistant |
|
Anette Trathen Teaching Assistant | Melody Sardinha Teaching Assistant |
| |
KS1 | |||
Katy Dolling Assistant Head/Phase Team Leader/SLT/SLE | Emma Bennnell Year 1 Teacher Sparrows | Sabrina Naik Year 1 Teacher Robins |
|
Christina Finnerty Year 2 Teacher Parrots | Emily Jordan Year 2 Teacher Woodpeckers |
| |
KS1 Support Staff | |||
Candice Roberts Teaching Assistant | Violet Gharibian-Saki Teaching Assistant | Eboney Williams Teaching Assistant | Armenda Doci Teaching Assistant |
KS2 | |||
Kim Jones Year 3 Teacher Toucans
| Sayda De Maurier Year 3 Teacher Hummingbirds
| Cheryl Thompson Year 3 Teacher Hummingbirds | |
Courtney Lawrence Year 4 Teacher Bluebirds Assistant Head/Phase Team Leader/SLT | Chris French Year 4 Teacher Kookaburras |
| |
Shellie Sawyers Year 5 Teacher Hawks | Hannah Rhodes Year 5 Teacher Kestrels | Sarah Brown Year 6 Support Teacher |
|
Sarah Hughes Year 6 Teacher Falcons Deputy Head | Lucy Burns Year 6 Teacher Falcons | Sarah Wallace Year 6 Teacher Falcons Deputy Head / SLE | Rebecca Hunt Year 6 Teacher Eagles OTM / Phase Leader for 5 & 6 |
KS2 Support Staff | |||
Charles Bredenkamp Teaching Assistant | Steve Wilson Teaching Assistant | Angela Sneddon Teaching Assistant | Jemeica Symms Teaching Assistant |
Jacqueline Dempster Teaching Assistant |
| ||
Lunch Time Supervisors | |||
Angela Thomas | |||
Enhanced Learning Provision for DLD | |||
Vicky Rhodes Assistant Head/Phase Team Leader/SENCO/SLE/Specialist Teacher | Hannah Gough KS1 Specialist Teacher | Lucie Armstrong KS2 Specialist Teacher | |
Vicky Boardman Teaching Assistant/ Kingfishers Teacher | Tanya Warby Teaching Assistant | Kirsty Mills Teaching Assistant | Kelly Quickenden Teaching Assistant/ Afterschool Club Team |
Sandra Young Teaching Assistant
| |||
Sunshine Room-Learning Mentor | |||
Nikki Yousuf | |||
ICT Specialist Learning Advisor | |||
Louise Hofmeyr-Bishop | |||
Resources Manager | |||
Karen Barnes | |||
PE Coach | |||
Omar Nyame TA/Sports Coach | |||
Premises Staff | |||
Shadley May Site Manager | William Stone Assistant Caretaker |
| |
After School Club Team | |||
Michelle Burgess After School Club Manager | Kelly Quickenden ASC Assistant
| Mumtaz Yusuf Breakfast club leader | Melody Sardinha ASC Assistant |
|
|
|
|
|
|
| |